PERFECTA

Perfecta

Roku 1896 ve východním saském městě Budyšín, vznikla původní PERFECTA pod názvem Kartonážní-strojní závod Bautzen, ve kterém byly vyrobeny první knihařské a dokončovací stroje. Kromě výroby těchto různých strojů začala společnost v roce 1897 také vyrábět první manuální řezací stroj AH. Do roku 1936 se zde vyráběly i tiskové stroje.

Jméno PERFEKTA bylo poprvé použito pro řezací stroj vyrobený v roce 1909. Tento název byl v roce 1921 změněn na PERFECTA. Největší řezačka světa s délkou nože 400 cm, byla prodána v roce 1936. Tento stroj drží titul "největší řezačka" ještě dnes.


V roce 1945, po druhé světové válce, začala rekonstrukce areálu společnosti. V roce 1947 se stala známou pod názvem  Schneidemaschinenwerk PERFECTA. V roce 1972 byla PERFECTA společně s několika dalšími regionálními výrobci polygrafických strojů státem sloučena do národního podniku "Polygraph". Po mnoho let byl tento podnik jediným výrobcem, který nabízel kompletní sortiment polygrafických strojů.


Německo bylo v roce 1990 znovu sjednoceno, a společnost PERFECTA vstoupila na západní trhy. Od té doby, PERFECTA vyvinula novou generaci strojů, a dnes je jedním z nejúspěšnějších výrobců strojů na nejvyšší úrovni. Na evropských, amerických a asijských trzích, PERFECTA získala vysoké renomé pro svou kvalitu a zpracování. PERFECTA je jeden z prvních výrobců, kteří dostali německé GS-certifikáty, což je nejvyšší osvědčení dle evropské bezpečnostní normy.


PERFECTA Schneidemaschinenwerk GmbH slibuje rentabilitu, kvalitu procesu řezání a nejmodernější technologie, díky nejmodernější elektronice, dotykovému ovládání a vysoké bezpečnosti řezacího zařízení.