KOMORI Packaging Experience Days 2018

Ve dnech 16. - 17. 5. 2018 proběhl v KOMORI EU v Utrechtu  Packaging Experience Days – Dny obalového tisku. Zákazníkům byly představeny tiskové stroje a také stroje pro dokončující zpracování, které nabízí japonská značka Komori.

Hlavním tiskovým strojem byl šesti barvový archový tiskový stroj s lakovací jednotkou ve formátu B1 GLX 640+C, plně vybavený včetně automatického nakladače a vykladače, kamerového systému hlídání archů, barevnosti a pasování a dalšími opčními položkami jako např. číslováním archů inkjetovou hlavou v nakladači aj. Stroj byl prezentován na dvou zakázkách včetně automatické výměny desek. Na druhém tiskovém stroji také ve formátu B1, tentokrát pěti barvovém, GL 540+C H-UV proběhla ukázka rychlosti schnutí tisku, kde byl předváděn tisk o maximální rychlosti a následně převezen z vykladače, otočen na rubovou stranu a znovu potištěn bez jediné potřeby čekání na schnutí. Na tomto stroji byl použit lak s příměsí vůně kávy (cappuccino). Protože Open House byl koncipován v duchu Coffee. Posledním tiskovým strojem byl digitální UV inkjetový archový stroj ve formátu B2 Impremia IS29, na kterém proběhlo potiskování netradičních materiálů (papíry s příměsí kovu, plastu, ale také i speciální grafické efekty, které klasickým offsetem nejsou proveditelné).

Mezi zástupci dokončujících strojů byl představen laserový výsekový stroj Highcom EUCLID III, na kterém bylo předvedeno zpracování zakázek vytištěných na strojích GL 640HC UV, GL 540+C H-UV a IS29. Posledním zástupcem dokončujících strojů byla řezačku papíru Appressia CT-137.

Celé akce se účastnili zástupci Komori z celé Evropy, za naši firmu byl přítomen obchodní ředitel pan Ivo Indra, produktový manažer Jiří Petrů a prodejci Jan Futera s Michalem Vykusem.