Drupa 2016

V období 31. května do 10.června 2016 probíhal v Düsseldorfu celosvětově očekávaný veletrh DRUPA, kde naši obchodní partneři demonstrovali nové produkty.

Společnost KOMORI, jak již jejich slogan "Open new pages" předesílá, představila svůj záměr rozšířit působnost na trhu o digitální stroje, řezací zařízení, technologii LED a NANOtechnologii.

Komori představila nové zařízení v řadě Lithrone G Series. Nově vyvinutý archový ofsetový stroj Lithrone G26 ve formátu A2 kombinuje vynikající technologie a Komori know-how, díky tomu nabízí vynikající kvalitu tisku a produktivitu, snadné ovládání, udržovatelnost a přátelské environmentální aspekty, jako je úspora energie a materiálu. Při maximální rychlosti tisku 16.500 archů za hodinu dosahuje vynikající vysokorychlostní stability i s těžkými materiály. Kromě toho KOMORI Lithrone G26 je vybaven nejmodernějšími systémy a automatickými zařízeními jako plně automatická výměna tiskové desky, automatického čištění válců a HUV sušícím řešením.

 

Komori již několik let prosazuje tzv. koncept "OnDemand"  - fúzi ofsetového a digitálního tisku vzhledem k vyvíjejícímu se trhu tiskového prostředí.  V rámci této iniciativy Komori vyvinula high-end digitální tiskový systém založený na technologii a know-how získané během dekád  výroby ofsetových strojů a bezpečnosti tisku. Výsledkem se stal B2 profesionální digitální stroj Impremia IS29 postavený od základu pro dnešní tiskárny. Komori Impremia IS29 dosahuje maximální rychlosti 3000 archů/hodinu a zvládá papír o tloušťce 0.06–0.6 mm.

 

Komori ujistila své příznivce, že je otevřena plně novým technologiím, proto není divu, že na stánku Komori se objevila technologie sušení HUV-L (LED), kterou demonstrovala na stroji formátu A1 KOMORI Lithrone G437 H-UV L, který lze  objednat s nejnovějšími inovacemi, včetně Komori H-UV L a plně automatickým měnícím systémem tiskových desek. Komori plně automatická výměna desek zlepšuje přesnost registru a výrazně snižuje přípravných čas. Čištění přenosového, tlakového a barevníkového válce je taktéž plně automatické, ovládané pouhým stisknutím tlačítka. Technologie H-UV L zaručuje nejvyšší kvalitu a přímé sušení jak na potažených, tak nepotažených papírech, životnost lampy až 15 000 hodin, nižší teplotu a okamžitý startup. Maximální rychlost tisku je 15 000 archů za hodinu a tloušťka papíru v rozmezí 0,04 mm - 0,6 mm.

KOMORI Apressia CT137
KOMORI Apressia CT137

Společnost Komori také zamířila do oblasti zpracování tisku, do svého portfólia zahrnula ideální zařízení pro postpress oblast tisku. Uvedla  sérii řezaček Apressia, která se skládá z lineup programovatelných nožů Apressia CT115 / CT137, které nabízejí nejnovější bezpečnostní prvky a snadné ovládání.

V neposlední řadě KOMORI demonstrovala koncept tiskového stroje IMPREMIA NS40 s technologií NANO pigmentů.  Digitální tiskový systém ve formátu B1 zahrnuje zcela nový tiskový proces, který používá Landa NanoInk®. NANO pigmenty se okamžitě váží k substrátu, což má za následek ostrý, proti oděru odolný a vysokorychlostní tisk. Lze  tisknout na všechny běžné komerční substráty (potažené, nepotažené papír a lepenky, plast a speciální substráty). Maximální rychlost 6 500 archů za hodinu a rozmezí tloušťky substrátu 0,06 mm až 0,8 mm.

 

 

HORIZON BQ-480

HORIZON pod heslem "Change the focus" představil novou plně automatickou 4 - kapsovou lepičku BQ-480 pro variabilní produkci, rychlou změnu zakázky a tloušťky. Dosahuje maximální rychlosti 1350 cyklů za hodinu při EVA (1000 CYKLŮ za hodinu PUR). Pro šetrnější zacházení při lepení byl vyvinut nový vykladač, který eliminuje zbytečné otřesy a nenarušuje konsistenci lepení. Vhodná zejména pro produkci fotoalb.

Návštěvníci dále měli možnost poprvé v Evropě vidět zařízení all in one SmartSlitter ( v článku z veletrhu IGAS 2015 z Japonska), které zvládá v jediném průchodu řezání, prořezávání, boční řez, bigování a horizontální i vertikální perforování dle požadavků zákazníka. Stroj zvládá díky čtení čárových či QR kódů až 5 zakázek najednou a je vhodný zejména pro digitální tisk, jelikož za pomocí registrace tiskové značky kontroluje posun obrazu z digitálního tisku arch po archu a automaticky se dle potřeby nastaví jak příčně tak podelně. Zařízení je vhodné jak pro pohlednice, přání, kupóny, vstupenky, tak i vizitky (možnost nástavce pro vykládání 3 různých vizitek do stohu).

HORIZON FoldLiner 7 koncept

Na HORIZON stánku nechyběl ani koncept FoldLiner 7, skládající se z falcovacího zařízení AFC-746F, snášecí věže VAC-80 a StitchLiner 6000. AFC-746F slouží jako paletový nakladač. Při nakládání pouze z falcovacího zařízení dosahuje 16ti stránkový lom, obálku či další stránky (celkově maximálně 32 stran) lze dosnášet za pomocí snášecí věže.

 

 

 

 

 

Společnost Perfecta prezentovala svojí novou řadu řezacích systémů ECO. Tato modulární řada vysokorychlostního řezacího

Perfecta ECO line 132

zařízení doplní stávající řadu obráběcích strojů a periferních zařízení. Tato nová modulární řada vyniká dle údajů výrobce atraktivním poměrem cena-výkon. Je založen na osvědčených dlouholetých řešení společnosti a obsahuje vysoce výkonné řezací systémy se šířkou  78, 92, 115 a 132 cm. Všechny stroje mohou být doplněny širokou škálou periferních zařízení, jako jsou, mimo jiné, zvedací zařízení, střásací zařízení nebo stohovače.

 

V další serii Premium Line Perfecta představila řešení inteligentních řídicích zařízení s řezacími systémy a jejich začlenění do výrobního cyklu, čímž se zvyšuje spolehlivost a

Perfecta Premium Line 132

produktivita,  integrace výrobního cyklu umožňuje přenos dat a řízení procesu, od fáze pre-press až po výrobu použitím systémů ERP / MIS. Perfecta demonstrovala v sérii Premium Line  automatizaci řezacího zařízení Perfecta 92 a 132 spolupracující s plně automatickým systémem střásání BASA.

Na stánku se také objevil nový strunový trojřez Perfecta SDY TS. Tento všestranný přístroj umožňuje ořezy knih, brožur, časopisů různých velikostí a tloušťky a je vhodný zejména pro malou a střední  produkci zajišťující vysokou ziskovost.

 

 

Společnost Hohner na svém stánku ukázala stávající model vazby V1 Hohner HSB 13 000, dále nový HSB 9 000, nejnovější verze "allinone" zařízení HSB DIGI-8 FS, nové zařízení na vyrobu brožur s ořezem Foldnak Compact Pro, multifunkční zařízení EXACT, Foldnak 8 a šicí zařízení s jednou hlavou ECONOMY 25/40.
 

Hohner HSB 9 000 šicí zařízení

Nový HSB 9 000 (nahradil HSB 8 000) je narozdíl od starsí verze rychlejší, snadněji obsluhovatelný a nabízí více možností.  Zahrnuje barevný  7" dotykový displej s plnohodnotnou grafikou a zjednodušeným uživatelským rozhraním, kde text nahradily intuitivní symboly. Takovéto řešení jsme již mohli vidět pouze linky HSB 13 000. Další důležitou vlastností linky je zavedení bezdrátové dálkové ovládání.  Hohner HSB 9 000 nabízí pestrý rozsah velikostí archu od malých až po 360 x 350 mm. Zavedením nových ergonomických horizontálních podavačů udává Hohner zcela nový rozměr možností, a sice instalaci linky podavačů v kombinaci vertikální i horizontální.

 

 

 

Společnost Versor Engineering představila svojí novou "vlajkovou loď" skládání krabiček řady SERTO II o vysoké rychlosti.

Skládací a lepící zařízení SERTO II

Na stroji se demonstrovalo tříbodové skládání a lepení se systémem chladného lepidla, 3 trysek pro studené lepidlo, 1 tryskou pro horké lepidlo, systémem čárových kódů, systémem kontroly lepení, systémem odstranění vadného polotovaru, s přípravou pro instalaci systému Braillova písma pro budoucí používání a další.
 

 

Druhé zařízení pro  kontrolu  kvality tisku a řezání  Versor InSpeed ​​50 se používá v mnoha farmaceutických ​tiskárnách v Evropě, ale také při výrobě obalů drahé kosmetiky, potravin, cigaret a dalších obalových výrobků vysoké hodnoty. Kontroluje  a detekuje při vysoké rychlosti vady tisku, barevnosti, odstínů, menší poškození obalů, malé ztráty v poli, pozůstatky řezného procesu a ihned jej vyřadí.

 

Inspekční stroj InSpeed 50