PROJEKT KÁCOV

2024


PROJEKT KÁCOV

2024

Historie Kácova

Kácov je malé město v okrese Kutná Hora ve Středočeském kraji v České republice. První písemná zmínka o Kácově pochází z roku 1352. V té době byl Kácov součástí panství Kutná Hora.

V 16. století se stalo město Kácov centrem hornictví a hutnictví, díky blízkosti stříbrných dolů v Kutné Hoře. V roce 1590 získal Kácov městská práva a v roce 1592 zde byl založen první papírenský podnik v Čechách.

Během třicetileté války byl Kácov vypálen a téměř celé město shořelo. Poté bylo postupně obnovováno a rozvíjelo se díky výrobě papíru a textilu. V 19. století byl v Kácově založen cukrovar, který se stal důležitým zaměstnavatelem a průmyslovým centrem.

V roce 1871 byl založen pivovar Kácov a od té doby vaří pivo tradičními postupy. Zaměřují se na výrobu vysoce kvalitních piv, která dodržují české pivovarské tradice a využívají suroviny z místních zdrojů.

V průběhu 20. století bylo v Kácově postaveno nádraží na želez

niční trati Kutná Hora – Zruč nad Sázavou a rozvíjel se zde turistický ruch, díky blízkosti přírodních krás Železných hor a řeky Sázavy.

Součastnost Kácova

 

Dnes je Kácov oblíbeným turistickým cílem díky svému malebnému historickému centru, památkám a přírodě v okolí.

Kácov je malebné městečko ležící v okrese Kutná Hora ve Středočeském kraji. S rozlohou 20,17 km2 a populací přibližně 1300 obyvatel nabízí Kácov příjemné a klidné bydlení v srdci přírody a nejinak je tomu i v případě trávení volného času a rekreaci.

Okolí města je tvořeno kopcovitou krajinou a lesy, což poskytuje skvělé možnosti pro pěší turistiku a cykloturistiku. V okolí Kácova najdete také řadu sportovních zařízení, jako jsou tenisové kurty, fotbalové a volejbalové hřiště, ale také řeku Sázavu a rybníky na kterých můžete rybařit. V neposlední řadě se zde nachází také jeden z nejhezčích golfových resortů, Panorama golf resort se svým 27 jamkovým mistrovským hřištěm. Více o golfu na www.panoramagolf.cz.

Město má vlastní základní školu a mateřskou školu, což je ideální pro rodiny s dětmi. Kácov také nabízí několik restaurací a hospod, obchodů a služeb, což zajišťuje pohodlné a příjemné bydlení a trávení rekreace.

Pokud jde o kulturní vyžití, v Kácově se konají různé akce po celý rok, jako jsou například folklorní slavnosti, tradiční vánoční trhy, letní kino, Kácovfest a mnoho dalšího.

Celkově lze říci, že Kácov je ideální místo pro ty, kteří hledají klidné místo pro trávení volného času v blízkosti přírody s možností sportovních a kulturních aktivit.

Projekt

V současné době jsme si pro Vás připravily prodej 29 pozemků pro stavbu rekreačních objektů nedaleko řeky Sázavy.

Výměry jednotlivých pozemků jsou od 308 m² do 489 m².

Pozemky mají dle Územního plánu zastavitelnost 20% výměry dle ÚP. Stavební úřad požaduje stavbu dle studie.

Aktuálně jsou v řešení inženýrské sítě.

Dle schválení Stavebního úřadu je zde možnost vybudovat tři typy rekreačních objektů dle studie

Můžeme Vám pomoci?

Neváhejte nás kontaktovat!