Profil společnosti

Profil společnosti

Společnost Graffin s.r.o. se zabývá obchodní a servisní činností v oblasti dodávek ofsetových tiskových strojů, semirotačních ofsetových strojů, digitálních strojů a strojů pro dokončující a knihařské zpracování. Činnost firmy byly zahájena v polovině roku 2003, kdy Graffin převzal od firmy Grafitec výhradní zastoupení japonské značky HORIZON pro český trh.

Následně Graffin s.r.o. získal výhradní zastoupení japonské značky tiskových strojů KOMORI pro Českou a Slovenskou Republiku v roce 2005. Tiskové stroje největšího japonského výrobce Komori představují skutečnou špičku ve svém oboru, která má za sebou bohatou historii sahající do 20. let minulého století. Pozice značky Komori je velmi silná v zemích Asie, Ameriky a Evropy, kde úspěšně konkuruje německým výrobcům. V 90. letech se výrobce strojů rozhodl posílit svou pozici i v nově vznikajících trzích střední a východní Evropy a rozvíjel zde postupně svou distribuční síť, která je dnes úspěšně dokončena. Do konce roku 2022 se na českém a slovenském trhu nainstalovalo již více než 95 tiskových strojů Komori..

Pozice značky Horizon je tradičně velmi silná v mnoha evropských zemích. Stroje Horizon určené pro dokončující a knihařské zpracování mají také na českém trhu bohatou historii sahající do počátku 90. let minulého století, kdy se stroje prodávali prostřednictvím firmy Grafitec. Graffin zastupuje značku Horizon od roku 2003, tj. od svého vzniku. V roce 2016 získala zastoupení semirotačních ofsetových strojů MIYAKOSHI a zastupuje taktéž od roku 2021 italskou značku na výsekové stroje VALIANI.

Sídlo společnosti

Firma vybudovala své sídlo v Praze a posléze za přispění grantu EU dobudovala i školicí a předváděcí středisko v Kácově. Na ploše více jak 1000m² můžete vidět v provozu prakticky všechny druhy dokončujících strojů, které firma zastupuje. V současné době má firma vybudovaný systém distribuce a servisu, a to jak na území České, tak Slovenské republiky.

Důležitou součást prodeje polygrafických strojů tvoří servis a technické zázemí. V servisním oddělení firmy pracují kvalifikovaní servisní mechanici, elektronici, tiskoví instruktoři a pracovník zpracovávající dodávky náhradních dílů.

Hlavním cílem předváděcího a školicího střediska v Kácově je možnost předvedení většího množství strojů, zkvalitnění demonstrací a také širší rozsah školení poskytovaných pro zákazníky. Zákazníkům je tak umožněno v případě zájmu demonstrovat veškerá zařízení včetně knihařského zpracování. Součástí střediska jsou i školicí místnosti, sklad náhradních dílů a hotel s kapacitou 50 lůžek, jehož součástí je i velký konferenční sál pro 70 lidí.