KOMORI

Od založení společnosti v roce 1923 Komori nekompromisně jde za tím, o čem se domnívá, že je skutečným počátkem kvality výroby a spolehlivosti. Při vývoji nových technologií a výrobků usiluje společnost Komori o realizaci filosofie Kando. Každá část naší společnosti se podílí na vytváření budoucnosti sestávající z mnohostranné tiskové komunikace a překonávání všech omezení v tiskovém procesu.
 


Svoboda a tři rovnovážné stavy

Komori
Tiskový stroj Komori z roku 1925

Freedom of impression – znamená jednoduše „svoboda při tisku“. Svobodné myšlení a originalita inspiruje Komori k návrhům tiskových systémů, které jsou co možná nejvíce sladěny s požadavky uživatelů. Komori rovněž usiluje o rovnováhu – mezi technologickým procesem a tiskovým strojem, člověkem a strojem a  tiskovým prostředím a strojem. Díky otevřené architektuře, volné komunikaci mezi člověkem a tiskovým strojem a čistými, ekologicky nezávadnými tiskovými systémy, poskytla společnost Komori tiskařům vyvážené komplexní řešení.

 

 

Závod v Tsukubě

Tento závod, který naplňuje nejvyšší očekávání zákazníků, byl postaven jako světově první komplex pro výrobu archových ofsetových strojů. Kvalita a spolehlivost – skutečný původ výroby – je odvozen z filosofie Kando. Továrna na nejvyšším stupni technického rozvoje je doplněna výzkumným vývojovým střediskem, předváděcím centrem a školícím centrem.

 

Výrobky a výrobní systém

Komori
Yoshiharu Komori, prezident a výkonný ředitel společnosti Komori

Světově první systém pro výrobu tiskových strojů. Setrvalý trend tiskového průmyslu posledních let směřuje stále více k vícebarevnému tisku a tisku s přidanou hodnotou. Toto  prostředí oslovuje společnost Komori pružně tím, že tiskovému průmyslu dodává výrobky nejvyšší  třídy založené na výrobním systému, který je implementován ve třech závodech: Tsukuba, závod Sekiyado a závod Komori Machinery. Z pohledu globálních iniciativ byla ve Francii, jako první zámořský výrobní závod, založena společnost Komori – Chambon S.A. Výrobní standardy, podle nichž je řízena výroba v domovském závodě Komori, jsou specifikovány kontrolou výroby v mikoronových tolerancích, která je přísnější než standard JIS a další mezinárodní standardy. V oblasti komplexního řízení kvality se v ničem nešetří.

 

 

Plné zapojení do řešení pro ochranu životního prostředí

Přístup společnosti Komori k životnímu prostředí cílí nejen na snižování dopadu jejích vlastních aktivit na životní prostředí, ale tiskového průmyslu jako celku. V záasadě je společnost Komori přesvedčena o tom, že snižování odpadu a zvyšování účinnosti v rámci celého tiskového průmyslu je ten nejefektivnější způsob snižování dopadu na prostředí způsobené celým průmyslem. Tento přístup je založen na zvyšování efektivity. Tím se sníží dopad na způsob prostředí a současně uspoří podstatná část nákladů.

Pět zásad pro snižování dopadu na životní prostředí:

  1. snižování makulatury
  2. snižování spotřeby energie
  3. snižování spotřeby chemikálií
  4. snížená spotřeba pevných látek
  5. snižování hlučnosti